Detektor: Tunguzský meteorit a Pán blesků

V roce 1908 došlo za dosud stále nevyjasněných okolností k pokusu, kterým měl Nikola Tesla demonstrovat svoji schopnost soustředit mohutný proud energie a odeslat jej na vzdálené místo. Ve stejném roce došlo k takzvanému Tunguzskému incidentu, kdy bylo v sibiřské tajze zdevastováno neuvěřitelných 2000 kilometrů čtverečných země. Badatelé z celého světa se předhánějí a nabízejí rozličná vysvětlení. Jedním z nich je i spojení s Teslovou genialitou.

Nejvýznamnější a také nejzáhadnější otázky ze světa vědy, umění a společenského života, které jsou dodnes zahaleny řadou tajemství. Připravili J. Stehlík a P. Vachler

Zdroj videa: Česká Televize

O pořadu Detektor

Detektor je pořad, který od začátku roku 2008 vysílala Česká televize. Pořad se měl zabývat odhalováním různých záhad, konkrétně hodlal zprostředkovávat a zkoumat nejvýznamnější a také nejzáhadnější otázky ze světa vědy, umění a společenského života, které jsou dodnes zahaleny řadou tajemství. Pořad se stal terčem protestů českých vědců, neboť podle nich porušoval zásady kritického myšlení, autoři si mnohé záhady sami vymysleli, k navození dojmu objektivity zneužili skutečných odborníků a seriózních novinářů a vůbec se nepokusili odborníky s pseudovědci konfrontovat. Rada České televize se poté vyjádřila, že kritiku vnímá a pořad „prochází změnami“. 19. března 2008 ČT pořad pozastavila.

Zdroj: Wikipedia

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *