Detektor: Tajemná řeč katedrál

Gotické katedrály jsou místem, kde si lze v kamenných symbolech přečíst mnohá tajemství alchymie. To však jedině tehdy, pronikneme-li do tajů zasvěcených mistrů. Jaké vzkazy zanechali staří alchymisté v katedrálách? Je v nich opravdu ukryto tajemství výroby zlata? Nejvyšší zasvěcenci tvrdí, že ano. Ale zatím skrytá poselství nikdo nerozluštil.

Pořad o tajemstvích a záhadách kolem nás, který vedle ověřených faktů předkládá k zamyšlení i další mnohdy neuvěřitelné hypotézy. Připravili L. Koláček a M. Náplava

Zdroj videa: Česká Televize

O pořadu Detektor

Detektor je pořad, který od začátku roku 2008 vysílala Česká televize. Pořad se měl zabývat odhalováním různých záhad, konkrétně hodlal zprostředkovávat a zkoumat nejvýznamnější a také nejzáhadnější otázky ze světa vědy, umění a společenského života, které jsou dodnes zahaleny řadou tajemství. Pořad se stal terčem protestů českých vědců, neboť podle nich porušoval zásady kritického myšlení, autoři si mnohé záhady sami vymysleli, k navození dojmu objektivity zneužili skutečných odborníků a seriózních novinářů a vůbec se nepokusili odborníky s pseudovědci konfrontovat. Rada České televize se poté vyjádřila, že kritiku vnímá a pořad „prochází změnami“. 19. března 2008 ČT pořad pozastavila.

Zdroj: Wikipedia

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *