Pyramida v Bosně u obce Visoko

Byly pyramidy i na jiných místech než se všeobecně ví? Pyramidy nacházíme na různých kontinentech po celé zemi, Mexiko, Egypt, Čína… Je kopec u obce Vikoso v Bosně a Hercegovině skutečně 30tis let stará pyramida? Někteří v čele s Dr. Semir Osmanagich si myslí, že ano. Má správné rozměry, je správně situovaná, není údajně jediná v Údolí pyramid, byly nalezeny jeskyně. Ale je to skutečně tak?

Universita Christiana Albrechta v Kielu prozkoumala v roce 2008 z tohoto místa získaný kus dřeva a stanovila s jistotou stáří 30.600 let (+/- 500). Ostatní laboratoře potvrzují tento výsledek.

Podívejte se každopádně na vložená videa a udělejte si obrázek o pyramidách v Evropě sami. Údajně byla odkryta dlažba, chodby a další pozůtatky po lidské činnosti.

Continue Reading

Pyramidy? Vyspělá technika

Video 2/5 – Dokument kanadské autorky Carmen Boulter, který běžel na ČT2. Původní název: The Pyramid Code, 2010

Klasická egyptologie učí, že pyramidy byly postaveny kolem roku 2500 před Kristem. Autorka pětidílného kontroverzního cyklu Pyramidy?, ale tvrdí, že možná existují důkazy, že pyramidy jsou ještě starší… Umí už věda vysvětlit, za jakým účelem pyramidy byly postaveny, anebo je to hádanka, která ještě čeká na rozluštění. Proč toho o Egypťanech víme tak málo? Jejich technická vyspělost byla prý na nízké úrovni, ale na chrámovních zdech pyramid jsou vyobrazeni lidí, kteři provádějí přesné výpočty. Z celé řady poznatků se o nich vynořuje poměrně barvitý obraz.

Příchozí vyhledávací fráze:

Continue Reading