Detektor: Kruhy v obilí

Po celém světě vznikly a nadále vznikají stovky spolků a institucí, které shromažďují dokumentaci o jednotlivých jevech spojených se vznikem tzv. kruhů v obilí. Jsou záhadné obrazce dílem přírody, člověka nebo mimozemské inteligence?


Nejvýznamnější a také nejzáhadnější otázky ze světa vědy, umění a společenského života, které jsou dodnes zahaleny řadou tajemství. Připravili J. Stehlík a V. Poltikovič

Zdroj videa: Česká Televize

O pořadu Detektor

Detektor je pořad, který od začátku roku 2008 vysílala Česká televize. Pořad se měl zabývat odhalováním různých záhad, konkrétně hodlal zprostředkovávat a zkoumat nejvýznamnější a také nejzáhadnější otázky ze světa vědy, umění a společenského života, které jsou dodnes zahaleny řadou tajemství. Pořad se stal terčem protestů českých vědců, neboť podle nich porušoval zásady kritického myšlení, autoři si mnohé záhady sami vymysleli, k navození dojmu objektivity zneužili skutečných odborníků a seriózních novinářů a vůbec se nepokusili odborníky s pseudovědci konfrontovat. Rada České televize se poté vyjádřila, že kritiku vnímá a pořad „prochází změnami“. 19. března 2008 ČT pořad pozastavila.

Zdroj: Wikipedia

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *